menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which is the better deal ? Oreos $2.98 for 15 oz Or Chip Ahoy $2.50 for 14 oz
asked
Jul 2, 2022
178k
views
2
votes
Which is the better deal ?
Oreos
$2.98 for 15 oz
Or
Chip Ahoy
$2.50 for 14 oz
Mathematics
high-school
Gui Ambros
asked
by
Gui Ambros
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
I think it depends on how much you want to buy, but probably Oreos.
Brayan Caldera
answered
Jul 4, 2022
by
Brayan Caldera
7.4k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
Chips ahoy for 14oz is better
Nick Redmark
answered
Jul 6, 2022
by
Nick Redmark
8.0k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 5, 2023
176k
views
2 Which cookie is the better deal? Oreos $2.98 for 15.5 oz O $ Chips Ahoy $2.50 for 14oz 2b-What is the Unit Price for the better deal? Round to the nearest hundredth) Put your answer in the form 0.00
Andreisrob
asked
Jul 5, 2023
by
Andreisrob
7.7k
points
Mathematics
college
1
answer
3
votes
176k
views
asked
Jan 4, 2022
179k
views
What is better: coca-cola or Pepsi? Oreos or chips ahoy? Takis or hot cheetos? Starbucks or the human bean? American Eagle or Levis? Nike or Adidas?
Horaceman
asked
Jan 4, 2022
by
Horaceman
8.5k
points
Biology
high-school
2
answers
25
votes
179k
views
asked
Sep 14, 2024
32.8k
views
The number of chocolate chips in a 18-ounce bag of Chips Ahoy! Chocolate chip cookies is approximately normally distributed with a mean of 1262 chips and standard deviation 118 chips according to a study
HamzaGhazouani
asked
Sep 14, 2024
by
HamzaGhazouani
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
32.8k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org