menu
Qammunity
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Suppose cheese costs $22 per kilogram. Ella buys a 75-gram piece of cheese and Ali buys a 250-gram piece of cheese. How much more did Ali pay for his cheese? S 1.10 S 3.85 S 7.15 S 11.00
asked
Sep 26, 2022
171k
views
0
votes
Suppose cheese costs $22 per kilogram. Ella buys a 75-gram piece of cheese and Ali buys a 250-gram piece of
cheese.
How much more did Ali pay for his cheese?
S 1.10
S 3.85
S 7.15
S 11.00
Mathematics
high-school
Bharat Chhabra
asked
by
Bharat Chhabra
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
The answer is S 3.85
Amr Magdy
answered
Oct 3, 2022
by
Amr Magdy
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 20, 2022
158k
views
Suppose cheese costs $22 per kilogram. Ella buys a 75-gram piece of cheese and Ali buys a 250-gram piece of cheese. How much more did Ali pay for his cheese?
Algorytmus
asked
Jan 20, 2022
by
Algorytmus
8.8k
points
Mathematics
high-school
2
answers
15
votes
158k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity