85.9k views
0 votes
48 oz of trail mix costs $8.16. What is the cost per ounce?​

User Basse
by
8.2k points

1 Answer

7 votes

Answer:

5.9 oz i think.

Step-by-step explanation: I divided 48 and 8.16 and got 5.882 so I rounded it to get 5.9

User Mmcfly
by
7.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories