168k views
16 votes
A bottle of perfume cost $26.00 for a 1/2 ounce bottle what is the price per ounce

User Emotality
by
8.4k points

1 Answer

9 votes

Answer:

52

Explanation:

If half is 26, then the whole ounce would be 2x 26

=52

User Calpyte
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories