Answer:
C) 1.25 g
Step-by-step-
You need to find the unit price which can also be reffered to as a pattern.
Divide the price by the amount; example: 2.50/2
The unit price is 1.25 and it fits all the patterns and relationships.
I believe the answer is C=1.25g
Explanation:
Hope this helps!
5.3m questions
6.9m answers