213k views
5 votes
4 pounds of sausage cost $35.84. What is the price per ounce? PLEASE HELP!!

User Gterdem
by
8.2k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$8.96

Explanation:

35.84/4=8.96

until rate is 8.96

User Fahad Ishaque
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories