Answer:
272.22 mL
Step-by-step explanation:
The new volume can be found by using the formula for Boyle's law which is

where
P1 is the initial pressure
P2 is the final pressure
V1 is the initial volume
V2 is the final volume
Since we're finding the new volume we have

First convert 745 mmHg to atm
760 mmHg = 1 atm
745 mmHg = 745/760 = 0.98 atm
We have

We have the final answer as
272.22 mL
Hope this helps you