menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Noah pagó $28 por los jeans después de usar el cupón. Cuál es el precio regular de el par de jeans? La respuesta correcta es$40 Explique aquí como y porqué $40 es la respuesta
asked
Oct 4, 2022
118k
views
1
vote
Noah pagó $28 por los jeans después de usar el cupón. Cuál es el precio regular de el par de jeans?
La respuesta correcta es$40
Explique aquí como y porqué $40 es la respuesta
Mathematics
high-school
Apoorv Kansal
asked
by
Apoorv Kansal
5.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
It would do 40 percent or do 70
Stijndepestel
answered
Oct 9, 2022
by
Stijndepestel
4.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.8m
questions
7.6m
answers
Other Questions
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
What is the value of x? (-4) - x = 5
Find the quotient of 3,078 ÷ 27. A) 104 B) 109 C) 114 D) 119
Can someone help me with 5??? ASAP?
Solve for h 3h=7(2/7-3/7h)-10
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org