208k views
4 votes
Which is the better value? 3 sandwiches for $15.00 or 4 sandwiches for $21.00? PLEASE EXPLAIN DO NOT PUT ANY LINKS

User NewPersona
by
8.3k points

1 Answer

2 votes

Answer:

3 for 15

cheaper

all you have to do is divide the number of sandwiches by the money.

(i answered again because its a waste of points)

User Skaz
by
8.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories