Answer:
1.2 kg/m^3
Step-by-step explanation:
mass=24/1000kg=0.024 kg
volume=2/1000=0.02 cubic metre
density= mass/volume= 0.024/0.02= 1.2 kg/m^3
7.8m questions
10.5m answers