64.0k views
2 votes
A 2-pack of sweatshirts costs $18.09. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

User Kalu
by
7.5k points

1 Answer

6 votes

Answer:

9.04

Explanation:

18.09÷2=9.045

Rounded to the nearest cent 9.04

User Eversor
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.