8. In the last month, your family has gone to
McDonalds three times. The first time, the bill
was $22.28 and the order consisted of 8
cheeseburgers, 4 large fries, and 4 large drinks.
The second time, the bill consisted of $15.71,
and the order consisted of 6 cheeseburgers, 3
large fries, and 2 large drinks. The third time,
the bill was $14.13 and the order consisted of
4 cheeseburgers, 3 large fries, and 3 large
drinks. What is the price of each item?