192k views
3 votes
Find the unit price. A 4-pound bag of pistachios for $16.60

O $4 per pound
o $4.15 per pound
O $0.24 per pound
O $1.66 per pound

1 Answer

5 votes
4.15 per each pound of pistaachios
User Patrickkeller
by
5.3k points