menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Convert: 32 fl oz = ____ cups 2 cups 4 cups 8 cups 256 cups
asked
Sep 21, 2022
179k
views
0
votes
Convert: 32 fl oz = ____ cups
2 cups
4 cups
8 cups
256 cups
Mathematics
high-school
Deolu A
asked
by
Deolu A
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
Answer:
It's 4 cups
Explanation:
Abstraction
answered
Sep 22, 2022
by
Abstraction
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
b
Explanation:
Skimon
answered
Sep 26, 2022
by
Skimon
8.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 3, 2016
58.4k
views
Ben needs to buy orange juice. He can buy 64 fl oz at the grocery store for $2.00, or he can buy 256 fl oz at the wholesale club for $7.50. A)Find the unit price for the grocery store orange juice. Round
Nbermudezs
asked
Jul 3, 2016
by
Nbermudezs
7.1k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
58.4k
views
asked
Dec 18, 2017
17.8k
views
Ben needs to buy orange juice. He can buy 64 fl oz at the grocery store for $2.00, or he can buy 256 fl oz at the wholesale club for $7.50. a) Find the unit price for the grocery store orange juice. Round
Gudguy
asked
Dec 18, 2017
by
Gudguy
8.0k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
17.8k
views
asked
Jul 5, 2017
200k
views
Ben needs to buy orange juice. He can buy 64 fl oz at the grocery store for $2.00, or he can buy 256 fl oz at the wholesale club for $7.50. a) Find the unit price for the grocery store orange juice. Round
Leon Bouquiet
asked
Jul 5, 2017
by
Leon Bouquiet
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
200k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org