128k views
5 votes
1) Juan purchased 3.4 pounds of nails at a cost of $4.50 per pound. What

was the cost of the nails? *

1 Answer

3 votes

Answer:

the answer is 15.3. hope this helps:)

Explanation:

User Jahanzeb Farooq
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories