51.3k views
5 votes
C) Which brand of OJ (orange juice) is the better buy?

Brand A: $3.50 for 300 ml
Brand B: $6.80 for 650 ml

User Schubert
by
5.0k points

2 Answers

3 votes
brand b is the better brand to buy
User Lorenz Walthert
by
4.8k points
2 votes

Answer:

Brand B

Explanation:

Brand a will cost you more

User Morteza Tourani
by
4.8k points