menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Janay paid $168 for 42 sandwiches for the class picnic. What is the unit rate in dollars for each sandwich?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Janay paid $168 for 42 sandwiches for the class picnic. What is the unit rate in dollars for each sandwich?
asked
Dec 2, 2022
183k
views
0
votes
Janay paid $168 for 42 sandwiches for the class picnic. What is the unit rate in dollars for each sandwich?
Mathematics
college
Daniel Magliola
asked
by
Daniel Magliola
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
7
votes
Answer:
4
Explanation:
Satarra
answered
Dec 7, 2022
by
Satarra
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 21, 2024
226k
views
Ja’Nay ran 3/4 of a mile in 1/8 of an hour. At this rate, how far can she run in 1 hour
Anthonyrisinger
asked
Jun 21, 2024
by
Anthonyrisinger
8.4k
points
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
226k
views
asked
Jul 8, 2018
28.9k
views
Janay is at a movie with her girlfriend, and the two are enjoying the rich visual scenes on the screen. as the visual information enters janays nervous system it is changed into a neural code that her
Saboteur
asked
Jul 8, 2018
by
Saboteur
7.0k
points
Social Studies
college
1
answer
5
votes
28.9k
views
asked
Feb 10, 2020
218k
views
Janay is at a movie with her girlfriend, and the two are enjoying the rich visual scenes on the screen. As the visual information enters Janay's nervous system it is changed into a neural code that her
JimFuqua
asked
Feb 10, 2020
by
JimFuqua
9.0k
points
Social Studies
high-school
1
answer
2
votes
218k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org