108k views
5 votes
A 2-cup bottle of shampoo costs $11.20. What is the price per fluid ounce?

1 Answer

4 votes

per fluid ounce is 20 cents

User Ponkin
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories