213k views
3 votes
Karen buys candy that cost $5 per pound. She will spend more than $35 on candy. What are the possible numbers of pounds she will buy?​

User HamSh
by
7.9k points

1 Answer

3 votes
If I were Karen I’d just take em all and run
User Aholt
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories