52.0k views
2 votes
Yani buys 4 dozen flyers for $7.25. What is
the cost of 12 dozen?
helppp now plz

User Jahid
by
5.4k points

1 Answer

6 votes

Answer:

$21.75

Explanation:

Divide $7.25 by 4 then multiply what you get from that by 12

User Henry Le
by
5.6k points