Answer:
$1.20 per pound
Explanation:
The reason for this answer is because you divide 10 by 10 so its 1 pound and whatever you do to the bottom you do to the top so you divide 12 by 10 which equals 1.2 aka $1.20
12$
6.6m questions
8.8m answers