85.4k views
5 votes
A 5-pack of baseball caps costs $5.18. What is the unit price?

2 Answers

2 votes

Explanation:

work is shown and pictured.

A 5-pack of baseball caps costs $5.18. What is the unit price?-example-1
User Dmitrii Zyrianov
by
7.6k points
2 votes

Answer:

5.18÷5=1.036 so round up to 1.04

User James LoForti
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories