Answer:
23.1%
Explanation:
Given data
monthly taxable income was $3276.54
Tax= $757.24
Percentage of tax paid= tax paid/monthly income* 100
Percentage of tax paid=757.24/3276.54* 100
Percentage of tax paid=0.231* 100
Percentage of tax paid=23.1%
7.8m questions
10.5m answers