66.0k views
2 votes
Walmart sells a 6oz bottle of laundry

detergent for $4.80. What is the priceper ounce?

A. $0.80
B. $0.08
C. $8
D. $0.88

Walmart sells a 6oz bottle of laundry detergent for $4.80. What is the priceper ounce-example-1
User Xubuntix
by
5.1k points

1 Answer

1 vote

Answer:

.80

Explanation:

User HolaJan
by
6.1k points