My bad the answer is
Answer: 24 kilometers per hour
Explanation:
Michael's Journey Time = 4 hours and 30 mins
=
Speed = Distance ÷ Time
Given Distance = 108km
Time = 4.5 hours
Speed =
7.7m questions
10.3m answers