102k views
0 votes
Malcolm sells art supply kits. He purchased 6 kits for $32.10. Write an equation that can be used to find the cost of each art supply kit, a, in dollars. How much does one art supply kit cost?

User Stig Perez
by
8.9k points

1 Answer

2 votes
6(k)= 32.10
$5.35

you can use k or x i said k because it’s kits
User Earth Engine
by
7.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories