menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A shop sells cat litter in 2o litre bags and in 40 litre bags.0ne day the shop has two special offers for the cat litter. 20 litres 3 bags for £6.50 40 litres 5 bags for £20 Which offer is the best value
asked
Apr 18, 2023
129k
views
24
votes
A shop sells cat litter in 2o litre bags and in 40 litre bags.0ne day the shop has two special offers for the cat litter.
20 litres 3 bags for £6.50 40 litres 5 bags for £20
Which offer is the best value for money?
Mathematics
high-school
Ister
asked
by
Ister
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
13
votes
Can you tell me what
3 bags for 6.50
What is one bag equal
Olga Klisho
answered
Apr 23, 2023
by
Olga Klisho
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.5m
questions
11.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org