menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Find the unit cost if 7 dozen carnations cost $10.15. Show work.
asked
Mar 20, 2022
90.2k
views
3
votes
Find the unit cost if 7 dozen carnations cost $10.15. Show work.
Mathematics
college
LoranceChen
asked
by
LoranceChen
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
i need below help!!!
Yahya Younes
answered
Mar 26, 2022
by
Yahya Younes
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 4, 2024
35.8k
views
3. Carnations cost $5 per dozen. Leah spends $40 on carnations. How many carnations does Leah-buy? A. 8 B. 45 C. 96 D. 200 Dozen. 6 HELP ITS A GRADE!
Jmarkmurphy
asked
Jun 4, 2024
by
Jmarkmurphy
8.1k
points
Mathematics
college
1
answer
4
votes
35.8k
views
asked
Nov 27, 2024
101k
views
A florist orders roses and carnations. The roses cost $16 per dozen, and the carnations cost $9 per dozen. The florist orders a total of 18 dozens of roses and carnations for a total cost of $218. How
Lynford
asked
Nov 27, 2024
by
Lynford
8.8k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
101k
views
asked
Mar 1, 2015
20.3k
views
HELP PLEASE !!!!!!!!!!!! A florist has to order roses and carnations for Valentine’s day. The florist needs to decide how many dozen roses and carnations should be ordered to obtain a maximum profit. • Roses:
Crayzeewulf
asked
Mar 1, 2015
by
Crayzeewulf
7.5k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
20.3k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org