menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Addy is buying gummy bears by the pound. For every 10 pounds of gummy bears she buys, she pays $13.00. How much does 1 pound cost?
asked
Apr 27, 2022
36.3k
views
4
votes
Addy is buying gummy bears by the pound. For every 10 pounds of gummy bears she buys, she pays $13.00. How much does 1 pound cost?
Mathematics
middle-school
Empty
asked
by
Empty
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
Explanation:
1.3
Ttulka
answered
May 3, 2022
by
Ttulka
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 24, 2024
144k
views
HELPP PLS! Addy and Hali go out to dinner to celebrate a huge volleyball match win. Their bill total was $65. They want to leave an 18% tip since the service was amazing. What is the tip amount they should
ScarletAmaranth
asked
Nov 24, 2024
by
ScarletAmaranth
7.3k
points
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
144k
views
asked
Aug 10, 2024
234k
views
Lesson: 3.03 Buffy and Addy launch their rockets at the same time. The height of Buffy's rocket, in meters, is given by the function f x=-4.9x²+25x. where x is the number of seconds after the launch. The
Parth Soni
asked
Aug 10, 2024
by
Parth Soni
8.7k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
234k
views
asked
Feb 11, 2024
162k
views
Na stohes prd -23 One Of Us Is Luing Scavenger Hunt Chapters Twenty One & Twenty Two Chapter Twenty One BRONWYN Wednesday, 1. At lunch on Wednesday, Addy and Bronwyn are talking about... 2. Bronwyn describes
Gaetana
asked
Feb 11, 2024
by
Gaetana
9.2k
points
English
high-school
1
answer
2
votes
162k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org