36.3k views
4 votes
Addy is buying gummy bears by the pound. For every 10 pounds of gummy bears she buys, she pays $13.00. How much does 1 pound cost?

User Empty
by
8.0k points

1 Answer

2 votes

Answer:

Explanation:

1.3

User Ttulka
by
7.2k points