211k views
1 vote
A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?

User AgileNinja
by
8.4k points

1 Answer

1 vote

Answer:

$10.5 per dozen.

Explanation:

$3.50 x 3 = $10.5

4 = 3.50 4 x 3 = 12 = $10.5

User Antonio Ragagnin
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories