205k views
0 votes
Find the value of x needed to hit the ball in the hole need help on this

Find the value of x needed to hit the ball in the hole need help on this-example-1
User Thiru
by
6.5k points

2 Answers

3 votes
180-79=101 divided by 2 = 50.5

x=50.5°
User HelmBurger
by
7.6k points
6 votes

Answer: its 34.5

Explanation:

User MotoDrizzt
by
7.3k points