200k views
5 votes
A 3-cup container of disinfectant costs $1.92. What is the price per fluid ounce?

1 Answer

3 votes

Answer:

Its cost about 1.5625

if you rounded its 1.56 :)

Explanation:

User Jack Culhane
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories