142k views
0 votes
$12.60 for 3 boxes. Find the unit rate

User Pedrouan
by
7.9k points

1 Answer

2 votes

Answer:

$4.20 / box

Explanation:

12.60 / 3 = 4.20

User MonkeyPushButton
by
7.8k points

No related questions found