17.5k views
0 votes
There are 6 cartons of orange juice in each package shown above. Kelsi paid $10.50 for 6 cartons of orange juice. What is the unit price per carton of orange juice?

A) $1.25 per carton B) $1.60 per carton © $1.75 per carton D) $1.80 per carton​

2 Answers

2 votes

Answer:

1:75

Explanation:

User IlDan
by
5.4k points
4 votes

Answer:

c) 1.75

Explanation:

User Tnilsson
by
5.3k points