menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
. * 6 cupcakes for $14 * 12 cupcakes for $30 * 24 cupcakes for $54 The unit price for the 6 cupcakes is The unit price for the 12 cupcakes is The unit price for the 24 cupcakes is The lowest unit price
asked
Sep 16, 2022
101k
views
3
votes
.
* 6 cupcakes for $14
* 12 cupcakes for $30
* 24 cupcakes for $54
The unit price for the 6 cupcakes is
The unit price for the 12 cupcakes is
The unit price for the 24 cupcakes is
The lowest unit price is for
Mathematics
college
Larsivi
asked
by
Larsivi
6.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Answer:
$2.33
$2.50
$2.25
24 cupcakes/$54
Explanation:
Camembert
answered
Sep 16, 2022
by
Camembert
5.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
≈$2.33
$2.50
$2.25
24 cupcakes/$54
Explanation:
Bhuga
answered
Sep 21, 2022
by
Bhuga
5.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.5m
questions
8.5m
answers
Other Questions
What is the least common denominator of the four fractions 20 7/10 20 3/4 18 9/10 20 18/25
What is 0.12 expressed as a fraction in simplest form
Solve using square root or factoring method plz help!!!!.....must click on pic to see the whole problem
What is the initial value and what does it represent? $4, the cost per item $4, the cost of the catalog $6, the cost per item $6, the cost of the catalog?
What is distributive property ?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org