127k views
0 votes
3.33 pounds of turkey costs $10.50. What is the price per pound of

turkey? Round to the nearest hundredth. *

1 Answer

5 votes

Answer:3.5

Step-by-step explanation: quick maths

User YoungMin Park
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories