menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
3.33 pounds of turkey costs $10.50. What is the price per pound of turkey? Round to the nearest hundredth. *
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
3.33 pounds of turkey costs $10.50. What is the price per pound of turkey? Round to the nearest hundredth. *
asked
Apr 19, 2022
127k
views
0
votes
3.33 pounds of turkey costs $10.50. What is the price per pound of
turkey? Round to the nearest hundredth. *
Mathematics
high-school
Moishe Lettvin
asked
by
Moishe Lettvin
8.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:3.5
Step-by-step explanation: quick maths
YoungMin Park
answered
Apr 24, 2022
by
YoungMin Park
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org