152k views
0 votes
You have decided to sell candy bars to make enough money to go to summer camp. you sell the candy bars for 2.00 each. you also decided to set up a table to sell the candy bars outside of the grocery store doors because on average 135 people pass cross through those doors every hour. If you sell 45 candy bars, how much money will it take?

input:
output:

select one for input and output :

candy bars
summer camp
people
money

You have decided to sell candy bars to make enough money to go to summer camp. you-example-1
User Babao
by
8.0k points

1 Answer

2 votes
I have the same prb
User Nradk
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories