Answer:
Formula for density:
D = Mass / Volume
Mass = 5.03g
Volume = 3.24ml
Formula in our case:
D = 5.03 / 3.24
D = 0.31 g/m3
Hope this helped you :D
7.9m questions
10.5m answers