menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Serena went to the grocery store to buy fruit for a salad she brought 2.31 pounds of orange is and paid 3.45 how much does 1 pound of oranges cost to the nearest cent
asked
Jun 10, 2022
79.1k
views
4
votes
Serena went to the grocery store to buy fruit for a salad she brought 2.31 pounds of orange is and paid 3.45 how much does 1 pound of oranges cost to the nearest cent
Mathematics
college
Pam Lahoud
asked
by
Pam Lahoud
9.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
0
votes
Answer:
$0.67
Explanation:
RajuGT
answered
Jun 17, 2022
by
RajuGT
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 15, 2023
81.7k
views
You can buy 1 pound of chocolate for 7.99 how much is a chocolate pronounce round your answer to the nearest cent
Tariq M Nasim
asked
Oct 15, 2023
by
Tariq M Nasim
7.7k
points
Mathematics
college
1
answer
25
votes
81.7k
views
asked
May 4, 2023
215k
views
Pablo sells 61.5 ounces of lemonade for a total of $24.60 find the unit price in dollars per ounce if necessary round your answer to the nearest cent
Olukayode
asked
May 4, 2023
by
Olukayode
8.3k
points
Mathematics
college
1
answer
24
votes
215k
views
asked
Jan 19, 2021
13.8k
views
In a scientific experiment the ____ Group is The data that comes from the norm or situation. it is the information the other group compared to
JyoonPro
asked
Jan 19, 2021
by
JyoonPro
7.6k
points
Biology
high-school
1
answer
4
votes
13.8k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org