143k views
4 votes
NEED HELP i saw someone here but the answer was incorrect (be sure your answer in money form)

Six tubs of frosting for $5

User Mkomitee
by
8.6k points

1 Answer

6 votes
Do you want to find the unit price? Because if you do, one tub of frosting would cost $0.83 (83 cents). It’s rounded btw because the answer is 0.83333 but i think you have to round it.
User Hackerinheels
by
7.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories