150k views
23 votes
Find the unit rate of $4.56 for 6 apples

2 Answers

4 votes

Answer:

$0.76 per apple

Explanation:

User CallMeLoki
by
4.4k points
9 votes

Answer:

$0.76 per apple

Explanation:

User Petar Ivcec
by
5.4k points