165k views
3 votes
A 9-pack of popsicles costs $4.23. What is the unit price?

User Sachindra
by
6.1k points

1 Answer

3 votes

Answer:

Unit price is $0.47

Explanation:

4.23÷9= .47

User Jack Lee
by
5.2k points