165k views
3 votes
A 9-pack of popsicles costs $4.23. What is the unit price?

User Sachindra
by
8.3k points

1 Answer

3 votes

Answer:

Unit price is $0.47

Explanation:

4.23÷9= .47

User Jack Lee
by
7.8k points

Related questions

asked Aug 23, 2024 34.3k views
Darewreck asked Aug 23, 2024
by Darewreck
7.8k points
2 answers
5 votes
34.3k views
1 answer
0 votes
28.7k views
asked Sep 6, 2020 155k views
Buchannon asked Sep 6, 2020
by Buchannon
8.3k points
2 answers
2 votes
155k views