Answer:
IF she bought 8 towels for 39.60 and you are trying to find out how much each one cost you would divide 39.60 by 8 to get your answer but if each towel cost 39.60 then you would times 8 by 39.60.
Explanation:
39.60 divided by 8 = 49.5
8 x 39.60=316.8