menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Select the better deal in the pair. Then give the unit rate for the better deal. $43 $61.05 15 gal 10 gal
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Select the better deal in the pair. Then give the unit rate for the better deal. $43 $61.05 15 gal 10 gal
asked
Apr 7, 2022
80.0k
views
3
votes
Select the better deal in the pair. Then give the unit rate for the better deal. $43 $61.05 15 gal 10 gal
Mathematics
high-school
PEREZje
asked
by
PEREZje
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
43 dollars for 10 gallons
Scruffy
answered
Apr 12, 2022
by
Scruffy
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 6, 2024
36.0k
views
What is the unit rate of the better deal? ($61.05 for 20 gal)
Nevvermind
asked
Nov 6, 2024
by
Nevvermind
8.5k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
36.0k
views
asked
Mar 9, 2021
226k
views
Select the better deal in the pair. Then give the unit rate for the better deal. $21 5 gal or $61.05 15 gal
Alberto Anderick Jr
asked
Mar 9, 2021
by
Alberto Anderick Jr
8.4k
points
Mathematics
college
2
answers
1
vote
226k
views
asked
Aug 27, 2021
116k
views
Select the better deal in the pair. Then give the unit rate for the better deal. $81 $61.05 or 25 gal 20 gal The deal is better. The unit rate of the better deal is blank /gal
Stanley Yong
asked
Aug 27, 2021
by
Stanley Yong
8.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
116k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org