216k views
4 votes
DUE TONIGHT PLS HELP:

You can buy 3 apples at the Quick Market for $1.20. What is the price of 1 apple

2 Answers

1 vote
$0.40 for one apple at the market
User Michael Ochs
by
5.6k points
6 votes

Answer:

0.4 or 40 Cents.

Explanation:

1.20/3 = 0.4

User Cosapostolo
by
5.0k points