88.7k views
3 votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$5.99 for 18 lb

User Blac
by
8.2k points

1 Answer

4 votes
.33 cents a pound
5.99/18=.33277778
Round to .33
User Roderick Obrist
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories