167k views
0 votes
. $84 for 6 carnival tickets. Find the unit price for 1 ticket. *

User Chbrown
by
7.2k points

1 Answer

5 votes

Answer: $14 for 1 ticket

Step-by-step explanation: 84 divided by 6 is 14. hope this helps

User DaGo
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories