13.9k views
0 votes
How do you find a unit rate? For example, $1.40 for 4 apples. Please help.

User Kasual
by
7.3k points

2 Answers

3 votes

Answer: $1.40/4 = $0.35/apple

User Bretterer
by
7.1k points
4 votes

Answer:5.6

Explanation:

User Miorel
by
7.2k points