menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Food Mart is having a sale on Hot Cheetos, selling 8 bags for $4.00. What is the cost of one bag at the sale price?
asked
Feb 19, 2023
45.4k
views
4
votes
Food Mart is having a sale on Hot Cheetos, selling 8 bags for $4.00. What is the cost of one bag at the sale price?
Mathematics
college
Jeremy Foster
asked
by
Jeremy Foster
9.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
Explanation:
Yerrapotu ManojKiran
answered
Feb 23, 2023
by
Yerrapotu ManojKiran
8.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 14, 2022
207k
views
At the Moore's Mart, a bag of Doritos costs $4.00 and a bag of Cheetos cost $4.25. A total of 10 bags of chips worth $42 were sold. How many bags of Doritos were sold?
ChenLee
asked
Jun 14, 2022
by
ChenLee
7.9k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
207k
views
asked
Dec 4, 2024
14.5k
views
Hot Cheetos are $2.98 st Walmart, and you need to pick up a bag for yourself and 4 friends (5 total bags). How much monkey total should you bring. What equation orders trys question?
TrentWoodbury
asked
Dec 4, 2024
by
TrentWoodbury
8.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
14.5k
views
asked
Jul 9, 2024
78.8k
views
assume the following is the budget equation for a consumer: 283 Coke and 471 Cheetos = 8921 What is the opportunity cost of one more unit of Cheetos? (Enter this number as positive)
Everett Toews
asked
Jul 9, 2024
by
Everett Toews
8.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
78.8k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org