menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.96. What is the unit cost? *put process*
asked
Dec 28, 2023
164k
views
2
votes
A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.96. What is the unit cost?
*put process*
Mathematics
middle-school
Vlada Katlinskaya
asked
by
Vlada Katlinskaya
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
the unit cost is 0.62
Azimuth
answered
Dec 31, 2023
by
Azimuth
7.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
Explanation:
1/2 =21
Emnoor
answered
Jan 2, 2024
by
Emnoor
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.2m
questions
10.9m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org