164k views
2 votes
A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.96. What is the unit cost?

*put process*

2 Answers

5 votes
the unit cost is 0.62
User Azimuth
by
8.1k points
4 votes

Answer:

Explanation:

1/2 =21

User Emnoor
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories